Fabryki samochodów w Polsce

Chociaż Polska nie posiada własnej marki samochodów, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zagraniczne firmy produkowały swoje pojazdy właśnie na terenie naszego kraju. Chociaż są już u nas tego rodzaju placówki, to jednak chciałoby się, żeby było ich więcej.

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców produkuje swoje towary w Chinach lub w innych krajach z obszaru dawnego trzeciego świata. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta: ponieważ znaleźć tam można tanią siłę roboczą. Tego typu działania mają wspierają jednak obcą gospodarkę i pośrednio przyczyniają się do osłabienia regionu, z którego pochodzi producent.

Polska należy do Unii Europejskiej i dobrze by było, żeby europejskie firmy również u nas otwierały swoje fabryki samochodów. Jako że nadal wiele nam brakuje do osiągnięcia poziomu Zachodu, to koszty produkcji w naszym kraju nie są wysokie – większe niż Chinach, ale mniejsze niż na przykład w Niemczech. Warto więc postarać się ściągnąć do naszego kraju zagraniczne koncerny i ich fabryki.

moja nowa skoda twister preszenruje się świetnie Okręgowa stacja kontroli pojazdów http://stacjakontroli-ochota.pl/ Warszawa Ochota