Ford Motor Company

Jednym z pierwszych potentatów w branży motoryzacyjnej był koncern Ford Motor Company, założony w 1903 roku przez Henrego Forda. Człowiek ten w pewnym momencie niemal zmonopolizował rynek produkcji samochodów, a udało mu się do dzięki wprowadzeniu rewolucyjnych rozwiązań produkcyjnych.

organizacje.net.pl

Fabryki Forda znajdowały się głównie w Detroit, które w pierwszej połowie XX wieku było przemysłowym miastem z prawdziwego zdarzenia. Ford w swoich zakładach motoryzacyjnych postawił na produkcję taśmową, która owszem, była znana również wcześniej, jednak nikt przed nim nie był w tym tak radykalny. Każdy z pracowników taśmowych wykonywał właściwie tylko jedną czynność, czyli przykładowo przykręcał jedną śrubkę. Taka praca może i była nudna oraz wyczerpująca – wykonywanie tych samych kilku gestów przez kilka godzin bez przerwy nie mogło być przyjemne – jednak przynosiła znakomite efekty. Przez kilka dekad nikt nie dorównywał Ford Motor Company na rynku motoryzacyjnym, a słynny model Forda T po dziś dzień jest jednym z najbardziej znanych aut na całym świecie.

http://katalizatory.pro/katalizatory/peugeot-206 http://www.blognavi.pl/po-godzinach/495-swietuj-pierwsze-urodziny-ryska-za-kolkiem-lamborghini