Produkcja samochodów przed XX wiekiem

W zasadzie samochód jest pojazdem XX i XXI wieku, jednak już dużo wcześniej rozpoczęto pracę nad stworzeniem kołowego środka transportu, który posiadałby swój napęd.

Pierwszą koncepcją napędu dla przyszłych samochodów był silnik parowy. Stworzył go Francuz Nicolas Cugnot jeszcze w 1770 roku. Właściwie nie było to jeszcze auto, a ciągnik artyleryjski. Pierwszy samochód trzykołowy był autorstwa Carla Friedricha Benza i pochodził z 1885 roku. W tym samym czasie powstał również silnik spalinowy Gottlieba Daimlera, który napędzany był benzyną. W 1891 roku skonstruowano natomiast gaźnik dyszowy z iglicą parową, a wymyślił go Wilhelm Maybach. W ostatnim roku XIX wieku francuscy bracia Andre i Eduard Michelin po raz pierwszy zastosowali ogumienie pneumatyczne zamontowane na wymiennej obręczy.

Jak widać, samochód, taki, jakim znamy go my, powstawał przez długie lata i był dziełem wielu wynalazców i inżynierów. Oczywiście, auta po dziś dzień są modernizowane i wprowadza się do nich nowe rozwiązania.

http://www.utal.pl/ramki-do-tablic-rejestracyjnych.html rodzina.antykoncepcyjnie.com.pl